PORADNIE

W Śląskim Centrum Medycznym funkcjonuje szereg poradni, w których doświadczeni specjaliści służą swoją wiedzą i pomocą.

Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej świadczy konsultacje w zakresie artroskopowej i klasycznej chirurgii barku oraz chirurgii kolana wraz z rekonstrukcją wielowięzadłowych uszkodzeń stawu, chirurgii stawu skokowego. Na miejscu wykonywana jest ultrasonografia stawów (szczególnie diagnostyka preluksacyjna bioderek dziecięcych). W poradni podaje się czynniki wzrostowe i stosuje terapię biologiczną. 

Poradnia chirurgii ogólnej oferuje szeroki zakres konsultacji ze specjalistami, którzy w warunkach ambulatoryjnych przeprowadzają skleroterapię wykonywaną w leczeniu żylaków, zabiegi chirurgiczne, badania USG i Doppler.

Poradnia leczenia bólu otwarta jest dla wszystkich pacjentów zmagających się z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi, zarówno pooperacyjnych, jak i w oczekiwaniu na leczenie przyczynowe. Poradnia oferuje zindywidualizowane nieinwazyjne i inwazyjne metody terapeutyczne, między innymi leczenie farmakologiczne, blokady diagnostyczne i terapeutyczne, zabiegi fizjoterapeutyczne.

Pracownia rehabilitacji – tu pomoc otrzymają pacjenci zmagający się z wrodzonymi i nabytymi schorzeniami narządu ruchu, a także pragnący powrócić do sprawności po zabiegach ortopedycznych. Specjalista dobiera indywidualnie rodzaj zabiegów wskazany dla pacjenta. Na miejscu istnieje możliwość wykonania badań diagnostycznych, w tym badania RTG oraz USG. 

Poradnia medycyny estetycznej zaprasza na zabiegi podnoszące pewność siebie, a wraz z nią także jakość życia. Aby podkreślić naturalne piękno, oferujemy zabiegi na twarz, takie jak wypełnianie kwasem hialuronowym, zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, mezoterapię igłową, nici liftingujące.

Poradnia reumatologiczna świadczy konsultacje w zakresie schorzeń reumatologicznych, takich jak ostra i przewlekła choroba reumatyczna, choroby zwyrodnieniowe stawów, układowe choroby tkanki łącznej, kręgosłupa i chrząstki, zapalenie błony maziowej i ścięgien, zaburzenia mineralizacji struktury kostnej.